خطبه های نماز جمعه 6/11/96

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امام جمعه کرمان:مسئولان دلسوز نظام اقدام به برطرف کردن مشکلات مردم کنند

امام جمعه کرمان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران خطرات بزرگی را پشت سر گذاشت اما عزتمندانه به راه خود ادامه می‌دهد تصریح کرد: مشکلاتی وجود دارد و مسئولان دلسوز نظام اسلامی باید برای برطرف کردن مشکلات مردم اقدام کنند.

حجت‌الاسلام والمسلین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز و در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان اظهار داشت: امام علی(ع) فرمود عملی که همراه با تقوا باشد اندک نیست و اگر با نیت الهی انجام شود هر کاری بزرگ و عظیم در نزد پروردگار است.

وی با بیان اینکه رفتار مسلمان از منظر قرآن کریم بسیار اهمیت دارد گفت: هر شخصی معمولا رفتارش با نیتش هماهنگی دارد و رفتار یک مسلمان با توجه به آموزه‌های اسلام است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه در آیات و روایات اسلامی برای رفتارهایی که باید انجام بدهیم برنامه برای مسلمانان دیده شده و ما باید رفتار خود را بر اساس آیات قرآنی تنظیم کنیم افزود: یکی از رفتارهایی که قرآن کریم آن را منع می‌کند رفتارهای هواپرستانه است که نتایج مخربی بر روی انسان دارد و در این رفتارها انسان از شیطان پیروی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از رفتارهایی که از هوی و هوس گرفته شده حزب‌گرایی در برابر خدا است و مردم علمای دین را کنار گذاشته و از علمای خودشان پیروی می‌کنند تصریح کرد: آنقدر غرق در حزب‌گرایی می‌شوند که علمای خودشان اگر حرفی بزند که ضد دین و خدا باشد پیروی می‌کنند و خدا را فراموش می‌کنند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه این رفتار هواپرستانه به‌گونه‌ای است که در طول تاریخ تمام جنگ‌هایی که اتفاق افتاده بر اثر رفتار اشخاصی است که می‌خواستند حاکم باشند و حتی جنگ‌هایی جهانی شد خاطرنشان کرد: ۵۰ میلیون آدم در جنگ جهانی دوم کشته شد و تاریخ بیانگر آن است که دیکتاتوری قصد حاکمیت بر مردم دنیا را داشته است.

وی با اشاره به اینکه فتنه‌گران با شعارهای حق جلو می‌آیند گفت: دشمن با شعار باطل جلو نیامده است و مردمی که بصیرت نداشته باشند به سادگی فریب می‌خورند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه دشمن از فضای غبارآلود استفاده می‌کند و نمونه این فتنه‌ها در طول تاریخ اسلام زیاد است عنوان کرد: جریان کفر، جریان بت‌پرست‌ها و جریان هواپرست‌ها جریاناتی هستند که با پیامبر(ص) دشمن بودند و مانع توسعه اسلام می‌شدند.

وی با اشاره به اینکه جریان هوا‌پرست‌ها به ظاهر ایمان داشتند اما برای آنکه قدرت مسلمانان قدرت زیادی شده بود در پوشش نفاق فعالیت می‌کردند و بعد از رحلت پیامبر(ص) چهره واقعی خود را نشان دادند افزود: معاویه با ظاهرسازی و نفاق فتنه بزرگی را طراحی کرد که نتیجه آن در کربلا خود را نشان داد و فرزند رسول خدا(ص) را به شهادت رساندند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه در آستانه شهادت حضرت زهرا(س) هستیم و در رابطه آن حضرت مطالب گفتنی زیادی وجود دارد که زبان از بیان ویژگی‌های حضرت فاطمه(س) قاصر است عنوان کرد: مردم در جلساتی که به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) در ایام فاطمیه برگزار می‌شود شرکت کنند و از برکات این جلسات فیض ببرند.

وی با بیان اینکه ورود امام خمینی(ره) به میهن اسلامی تمام نقشه‌های دشمنان را نقش بر‌آب کرد و دشمن به فکر طراحی‌های جدید افتاد خاطر نشان کرد: پیشنهاد مذاکرات سازش را دادند که نتیجه نگرفتند پس تصمیم گرفتند فرودگاه‌ها را ببندند اما تحت فشار مردم انقلابی مجبور به تسلیم شدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با یادآوری اینکه تمام نقشه‌های دشمن بی‌نتیجه ماند افزود: امام در روز ۱۲ بهمن با شکوه و جلال وارد کشور شد و مردم استقبال بسیار خوبی انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است عنوان کرد: حضور در مراسم ایام‌الله دهه فجر امسال دشمن‌شکن است.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران خطرات بزرگی را پشت سر گذاشت اما عزتمندانه به راه خود ادامه می‌دهد تصریح کرد: مشکلاتی وجود دارد و مسئولان دلسوز نظام اسلامی باید برای برطرف کردن مشکلات مردم اقدام کنند.